Snežienkova 1/A, 971 01 Prievidza
SK
CS
EN

ESG - je najvyšší čas začať

KATEGÓRIA

ESG 

Požiadavky európskej legislatívy súvisiace so Správami o udržateľnosti sú už implementované do slovenskej legislatívy a novelizované zákony o účtovníctve a štatutárnom audite okrem iného definujú aj limity, požiadavky a povinnosti pripraviť, spracovať a prezentovať túto správu ako súčasť finančného výkazníctva a rovnako aj požiadavky na audity týchto správ.

Dôležité je poznať termín, kedy sa táto agenda stane pre Vás povinnou.

Problematika je komplexná a rozsiahla – vyžaduje napr. správne vyhodnotiť princíp dvojitej materiality.  Výsledkom  analýzy tejto témy  sú výstupy a parametre, ktoré sa spolu s povinnými údajmi stanú súčasťou Vašej správy. 

Budúci úspech pri príprave správy je podmienený dôslednou prípravou, a dnes je čas začať.
Rozdielová analýza nám pomôže overiť, ktoré údaje už má spoločnosť k dispozícii, v akej forme a aké ďalšie je potrebné začať zhromažďovať. 

Téma ESG je rozsiahla a zložitá - a preto Vám odporúčame, aby sa na stretnutiach zúčastňovali zástupcovia viacerých oddelení Vašej firmy – finančného, ľudských zdrojov, logistiky, plánovania, výroby, kvality, infraštruktúry,...
Dôležitým predpokladom úspechu je dostatočná znalosť požiadaviek – preto Vám počas nášho odborného školenia priblížime a vysvetlíme, ako správne čítať a interpretovať požiadavky a odporúčania EFRAG.
Aj Vaše skúsenosti a informácie využijeme pri analýze indikátorov ESRS.
Správa o udržateľnosti má špecifickú štruktúru a požiadavky na formát zverejňovaných informácií, ukážeme si, ako ju pripraviť.
Pridajte sa k nám, pomôžeme Vám úspešne a bez strachu spoznávať témy, požiadavky a výhody ESG.

Prihláste sa na náš verejný online kurz ESG alebo si od nás vyžiadajte cenovú ponuku na výkon in-house školenia ESG pre Váš management. Tešíme sa na Vás!

Odporúčané školenia:

Názov školenia Trvanie školenia Miesto konania Cena Najbližší termín
1 deň (08:00 - 14:00)
Online 290,00 €
348,00 € s DPH
30.09.2024 + 1

Podobné články

Agilné princípy a Scrum: Zrýchlenie dodávok a efektívne reakcie na zmeny

Agilné princípy a Scrum: Zrýchlenie dodávok a efektívne reakcie na zmeny

KATEGÓRIA

Zmeny v technológiách, zmeny na trhu...ako promptne reagovať? Najefektívnejšie riešenie je prijatie agilných princípov a framworku Scrum. Ak ste o nich ešte nepočuli, dozviete sa viac.

Zobraziť viac
Revízia normy ISO 20121:2024. Čo je nové v norme zameranej na udržateľnosť podujatí?

Revízia normy ISO 20121:2024. Čo je nové v norme zameranej na udržateľnosť podujatí?

KATEGÓRIA

Medzinárodná norma ISO 20121 bola revidovaná v apríli 2024. Revízia normy prichádza v čase najväčších športových podujatí a olympiády v Paríži. Predchádzajúca verzia normy vyšla v roku 2012, v čase olympiády v Londýne. Aké sú hlavné zmeny a prečo prišla revízia tejto normy?

Zobraziť viac
Deň Zeme: Oslava našej planéty a výzva na jej ochranu

Deň Zeme: Oslava našej planéty a výzva na jej ochranu

KATEGÓRIA

Deň Zeme, ktorý sa každoročne oslavuje 22. apríla, je medzinárodný sviatok venovaný našej planéte. Je to deň, kedy si pripomíname krásu a krehkosť Zeme a našu zodpovednosť za jej ochranu.

Zobraziť viac

Newsletter