Snežienkova 1/A, 971 01 Prievidza
SK
CS
EN

ESG – využite efektívne čas na implementáciu v roku 2024. Urobte prvý krok a začnite s prípravou a vzdelávaním v oblasti ESG vo Vašej organizácii!

KATEGÓRIA

 

Dôležitou súčasťou prípravy firiem v rámci procesu implementácie ESG je byť včas a dobre pripravený, čo znamená:

  • mať pripravenú metodiku a zabezpečené postupy,
  • vedieť analyzovať a zbierať údaje,
  • správne porozumieť a spracovať  prísne štruktúrované požiadavky na výkazníctvo stanovené smernicami Európskej únie.

Vedeli ste, že pri príprave ESG výkazníctva je potrebné spracovať viac ako 80 rôznych údajov, čo predstavuje takmer 1000 kvalitatívnych, či kvantitatívnych hodnôt a charakteristík?

 

Pripravenosť a úroveň organizácie sa posudzuje v nasledujúcich štyroch oblastiach zverejňovania informácií a výkazníctva:

 

Každý z vyhodnocovaných ESG  štandardov je potom špecifickou aplikáciou vyššie uvedených požiadaviek a súčasťou štruktúrovanej správy.

Zmena klímy, spotreba energie a energetický mix, uhlíková stopa, spotreba vody, ochrana biodiverzity, požiadavky na obehovú ekonomiku, ale aj rešpektovanie potrieb zainteresovaných strán, ochrana a bezpečnosť zamestnancov a pracovníkov v hodnotovom reťazci, ich práva, podniková kultúra a obchodné správanie a veľa ďalších – to všetko sú témy,  na ktoré je potrebné sa pripraviť.

Hovoriť, premýšľať, analyzovať, osloviť kolegov, navrhnúť, hľadať, nájsť a správne vyhodnotiť dostupné údaje... vysvetľovať,  školiť sa, rozumieť....to všetko sú návody na to, ako využiť čas, získať náskok, zvládnuť problematiku ESG a dobre a dôsledne sa pripraviť na budúci reporting.

ESG nie je len správa, to je aj:

  • „životný štýl a obraz kvality riadenia spoločnosti“ – jej DNA
  • konkurenčná výhoda, spôsob, ako zvýšiť atraktivitu, meniť postoje, starať sa, chrániť, zveľaďovať.

V rámci nášho odborného ESG školenia si vysvetlíme tieto a mnohé ďalšie témy a požiadavky, spoločnou diskusiou sa pokúsime zhodnotiť stav vo Vašej spoločnosti a správne Vás nasmerovať...

Dôležitá je včasná analýza a navrhnutá dôsledná príprava.... Neváhajte, urobte prvý krok, budeme radi keď sa na nás obrátite ohľadom vstupnej GAP analýzy či in-house školenia. Tešíme sa na Vás...

Odporúčané školenia:

Názov školenia Trvanie školenia Miesto konania Cena Najbližší termín
1 deň (08:00 - 14:00)
Online 290,00 €
348,00 € s DPH
08.07.2024 + 2

Podobné články

Revízia normy ISO 20121:2024. Čo je nové v norme zameranej na udržateľnosť podujatí?

Revízia normy ISO 20121:2024. Čo je nové v norme zameranej na udržateľnosť podujatí?

KATEGÓRIA

Medzinárodná norma ISO 20121 bola revidovaná v apríli 2024. Revízia normy prichádza v čase najväčších športových podujatí a olympiády v Paríži. Predchádzajúca verzia normy vyšla v roku 2012, v čase olympiády v Londýne. Aké sú hlavné zmeny a prečo prišla revízia tejto normy?

Zobraziť viac
Deň Zeme: Oslava našej planéty a výzva na jej ochranu

Deň Zeme: Oslava našej planéty a výzva na jej ochranu

KATEGÓRIA

Deň Zeme, ktorý sa každoročne oslavuje 22. apríla, je medzinárodný sviatok venovaný našej planéte. Je to deň, kedy si pripomíname krásu a krehkosť Zeme a našu zodpovednosť za jej ochranu.

Zobraziť viac
Ako prebiehal úspešný projekt implementácie Lean

Ako prebiehal úspešný projekt implementácie Lean

KATEGÓRIA

Chcete zlepšiť OEE? Vieme Vám pomôcť pomocou projektov implementácie Lean.

Zobraziť viac
Projekt Nestrať prácu – vzdelávaj sa mení svoj názov na Zručnosti pre trh práce

Projekt Nestrať prácu – vzdelávaj sa mení svoj názov na Zručnosti pre trh práce

KATEGÓRIA

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR od 8. apríla 2024 spúšťa nový národný projekt Zručnosti pre trh práce, cez ktorý bude možné získať finančnú podporu na vzdelávanie alebo rekvalifikáciu.

Zobraziť viac

Newsletter