V článku sa oboznámite s normou ISO 20121, zistíte na čo je zameraná a kto by mohol využiť normu vo svojej organizácií. Oboznámite sa s výhodami normy a taktiež základné rady ako začať s implementáciou.
Medzinárodná norma ISO 20121 špecifikuje požiadavky na systém manažérstva udržateľnosti podujatí pre akýkoľvek typ podujatí alebo aktivít súvisiacich s podujatím a poskytuje usmernenie o súlade s týmito požiadavkami.
Táto medzinárodná norma bola navrhnutá s cieľom pomôcť organizáciám a jednotlivcom zlepšiť, skvalitniť a štandardizovať podmienky udržateľnosti ponúkaných služieb súvisiacich s podujatiami, ktoré organizujú pre zákazníkov, resp. účastníkov podujatí a sú niekedy svojou povahou charakterizované pozitívnymi aj negatívnymi sociálnymi, ekonomickými a environmentálnymi vplyvmi.
ISO 20121 sa vzťahuje sa na všetky typy a veľkosti organizácií, ktoré sa podieľajú na navrhovaní, realizovaní podujatí a prispôsobuje sa rôznym geografickým, kultúrnym a spoločenským podmienkam a rieši odvetvia podujatí vo všetkých troch rozmeroch udržateľnosti a vo všetkých štádiách dodávateľského reťazca, ktorými sú:
Pre organizácie so súčasnými systémami manažérstva je vhodné integrovať požiadavky tejto medzinárodnej normy do svojich existujúcich systémov.
Integrovanie ISO 20121 pomôže každej organizácii:
Obchodná výhoda
Organizovanie podujatí procesne riadeným prístupom hospodárskych, environmentálnych a sociálnych vplyvov za súčasného monitorovania, merania a analyzovania, poskytuje príležitostí na efektívne využívanie zdrojov v rámci riadenia dodávateľského reťazca a zníženie nákladovosti podujatí.
Reputačná výhoda
Použitie uznávaného medzinárodného rámca udržateľnosti manažérstva udalostí umožní organizáciám
preukazovať svoje kroky organizovania podujatí dôveryhodným a transparentným spôsobom.
Implementácia normy ISO 20121 je uľahčená, pretože je založená na známych a uznávaných normách ISO 9001 (systém manažérstva kvality) a ISO 14001 (systém environmentálneho manažérstva) vrátane prístupu PDCA cyklu.
Organizácie, ktoré úspešne implementujú požiadavky normy, sa budú môcť uchádzať o nezávislé uznanie ich dosiahnutého výsledku prostredníctvom procesu nazvaného "Certifikácia".
Bližšie informácie o systéme udržateľnosti podujatí ISO 20121.
Oba štandardy poskytujú množstvo bezpečnostných kontrol, ktoré pomáhajú organizáciám chrániť svoje informácie. NIST a ISO/IEC 27001 sú kompatibilné a navzájom sa dopĺňajú. NIST poskytuje technické detaily pre implementáciu bezpečnostných kontrol, ktoré sú odporúčané v ISO/IEC 27001.
Zobraziť viacV oblasti assessmentu existuje niekoľko aktuálnych trendov, ktoré odrážajú pokrok v technológiách, zmeny v pracovnom prostredí a potreby moderných organizácií. Moderné trendy v assessmente zahŕňajú digitalizáciu, dôraz na mäkké zručnosti, personalizované hodnotenie a využitie dátovej analýzy.
Zobraziť viacPersonalisti používajú headhunting na identifikáciu a oslovenie kandidátov, ktorí by mohli byť ideálne pre kľúčové pozície vo firme. Táto metóda je obzvlášť užitočná pre vysoko špecializované alebo strategické úlohy, kde je ťažké nájsť vhodných kandidátov iba prostredníctvom tradičných náborových kanálov.
Zobraziť viacPohľad na podnikanie sa dnes mení. Rozhodujúce nie sú len zisky, či spokojnosť klientov, ale aj prístupy a postoje podnikateľov a správanie sa spoločností. Zodpovedné podnikanie sa zameriava aj na aktívnu ochranu životného prostredia, zabezpečenie vhodných pracovných a sociálnych podmienok zamestnancov a klientov a vhodné zásady podnikania.
Zobraziť viac