V článku sa oboznámite s normou ISO 20121, zistíte na čo je zameraná a kto by mohol využiť normu vo svojej organizácií. Oboznámite sa s výhodami normy a taktiež základné rady ako začať s implementáciou.
Medzinárodná norma ISO 20121 špecifikuje požiadavky na systém manažérstva udržateľnosti podujatí pre akýkoľvek typ podujatí alebo aktivít súvisiacich s podujatím a poskytuje usmernenie o súlade s týmito požiadavkami.
Táto medzinárodná norma bola navrhnutá s cieľom pomôcť organizáciám a jednotlivcom zlepšiť, skvalitniť a štandardizovať podmienky udržateľnosti ponúkaných služieb súvisiacich s podujatiami, ktoré organizujú pre zákazníkov, resp. účastníkov podujatí a sú niekedy svojou povahou charakterizované pozitívnymi aj negatívnymi sociálnymi, ekonomickými a environmentálnymi vplyvmi.
ISO 20121 sa vzťahuje sa na všetky typy a veľkosti organizácií, ktoré sa podieľajú na navrhovaní, realizovaní podujatí a prispôsobuje sa rôznym geografickým, kultúrnym a spoločenským podmienkam a rieši odvetvia podujatí vo všetkých troch rozmeroch udržateľnosti a vo všetkých štádiách dodávateľského reťazca, ktorými sú:
Pre organizácie so súčasnými systémami manažérstva je vhodné integrovať požiadavky tejto medzinárodnej normy do svojich existujúcich systémov.
Integrovanie ISO 20121 pomôže každej organizácii:
Obchodná výhoda
Organizovanie podujatí procesne riadeným prístupom hospodárskych, environmentálnych a sociálnych vplyvov za súčasného monitorovania, merania a analyzovania, poskytuje príležitostí na efektívne využívanie zdrojov v rámci riadenia dodávateľského reťazca a zníženie nákladovosti podujatí.
Reputačná výhoda
Použitie uznávaného medzinárodného rámca udržateľnosti manažérstva udalostí umožní organizáciám
preukazovať svoje kroky organizovania podujatí dôveryhodným a transparentným spôsobom.
Implementácia normy ISO 20121 je uľahčená, pretože je založená na známych a uznávaných normách ISO 9001 (systém manažérstva kvality) a ISO 14001 (systém environmentálneho manažérstva) vrátane prístupu PDCA cyklu.
Organizácie, ktoré úspešne implementujú požiadavky normy, sa budú môcť uchádzať o nezávislé uznanie ich dosiahnutého výsledku prostredníctvom procesu nazvaného "Certifikácia".
Bližšie informácie o systéme udržateľnosti podujatí ISO 20121.
Efektívna komunikácia je základom každého úspešného tímu alebo organizácie. V dnešnej digitálnej dobe sme neustále v spojení a komunikujeme prostredníctvom rôznych kanálov, ale môže sa ľahko stať, že stratíme umenie efektívnej komunikácie. Keďže si čoraz viac zvykáme pracovať na diaľku, je dôležité pamätať na to, že efektívna komunikácia je nevyhnutná na dosiahnutie úspešného výsledku.
Zobraziť viacNová edícia štandardu VDA 6.3 bola od 09.11.2022 sfinalizovaná a poskytnutá tímu VDA odborníkov na pripomienkovanie a prípadné zmeny. Nová verzia VDA 6.3:2023 bola oficiálne zverejnená v januári 2023.
Zobraziť viacV prvom rade treba pripomenúť zákonu povinnosť na základe zákona č. 54/2019 Z.z., kedy zamestnávateľ, ktorý zamestnáva najmenej 50 zamestnancov, a zamestnávateľ, ktorý je orgánom verejnej moci, ktorý zamestnáva najmenej 5 zamestnancov, je povinný určiť organizačnú zložku alebo osobu, ktorá plní úlohy zamestnávateľa v súvislosti s preverovaním oznámení.
Zobraziť viacSme zástancom, že každý by mal nájsť svoj darček pod stromčekom. Tento rok naša spoločnosť CeMS vybrala v rámci Vianočnej pomoci 4-nohých miláčikov bez domova. Konkrétne išla pomoc v hodnote 600€ pre 3 vybrané združenia, ktoré zabezpečujú dočasnú alebo dlhodobú starostlivosť pre psov a mačky.
Zobraziť viac