Konferencia organizovaná spoločnosťou eFocus, ktorá sa konala 20.3.2019 bola zameraná na riadenie a elimináciu rizík vo všetkých oblastiach podnikateľských činností - systémy, procesy, produkty. Spoločnosť CeMS, s.r.o. v zastúpení Ing. Ľubomíra Kubinca prezentovala tému riadenie rizík v oblasti business continuity management. Systematický prístup v oblasti riadenia rizík bol prezentovaný hlavne formou využitia postupov podľa medzinárodných noriem ISO 31000:2018, ISO 22301:2017. Zároveň bol prezentovaný postup obnovy systému a podnikových procesov v prípade, že nastane riziko, ktoré ohrozí existenciu firmy a dodávky zákazníkom.
Pre zaujímavosť uvádzame vybrané ukážky z prezentačných materiálov, v ktorých sú uvedené dôvody prečo implementovať business continuity management, postup pre plánovanie a riadenie business continuity managementu a definovať súvislostí, ktoré môžu ohroziť firmu.
Obr. č. 1 Prečo implementovať business continuity management
Obr. č. 2 Proces zavedenia business continuity managementu
Obr. č. 3 Definovanie súvislostí a klasifikácia rizík business continuity managementu
Obr. č. 4 Postup pre použitie Paretovej analýzy
V priebehu prezentácie sme uviedli niekoľko praktických príkladov ako pripraviť business continuity plán a havarijný plán pre riadenie rizík. Zaujímavým prínosom konferencie boli aj workshopy, v ktorých sme prezentovali paretovo pravidlo ako jednu z techník pre rýchle posúdenie rizík a ohrození.
Konferencia mala pre všetky zúčastnené strany veľký prínos pretože sa na nej zúčastnili profesionálne firmy, ktoré prezentovali praktické ukážky zvládania rizík. V prípade záujmu Vám vieme pomôcť s implementáciou business continuity managementu priamo vo Vašej organizácii alebo môžete absolvovať školenie Mapovanie procesov a riadenie rizík.
V posledných dňoch a týždňoch sa v súvislosti s problematikou ESG veľmi často diskutuje aj téma OMNIBUS. Čo to znamená? Povieme si viac...
Zobraziť viacZákladom naozaj dobrej logistiky je mať základné dáta v poriadku. Čo to znamená?
Zobraziť viacFalšovanie potravín je fenomén, ktorý sa vyskytuje po celom svete a predstavuje vážne riziko pre zdravie spotrebiteľov aj pre ekonomiku. Ide o úmyselné klamanie spotrebiteľov s cieľom dosiahnuť finančný zisk, a to prostredníctvom manipulácie s potravinami.
Zobraziť viacNa konci februára 2025 vydala Európska komisia návrh na zmiernenie povinností v oblasti ESG reportingu. Cieľom návrhu je znížiť administratívnu záťaž podnikov spojenú s tvorbou reportu udržateľnosti. Návrh reaguje na potrebu posilniť konkurencieschopnosť EÚ a zladiť regulácie s reálnymi možnosťami podnikov.
Zobraziť viac