Konferencia organizovaná spoločnosťou eFocus, ktorá sa konala 20.3.2019 bola zameraná na riadenie a elimináciu rizík vo všetkých oblastiach podnikateľských činností - systémy, procesy, produkty. Spoločnosť CeMS, s.r.o. v zastúpení Ing. Ľubomíra Kubinca prezentovala tému riadenie rizík v oblasti business continuity management. Systematický prístup v oblasti riadenia rizík bol prezentovaný hlavne formou využitia postupov podľa medzinárodných noriem ISO 31000:2018, ISO 22301:2017. Zároveň bol prezentovaný postup obnovy systému a podnikových procesov v prípade, že nastane riziko, ktoré ohrozí existenciu firmy a dodávky zákazníkom.
Pre zaujímavosť uvádzame vybrané ukážky z prezentačných materiálov, v ktorých sú uvedené dôvody prečo implementovať business continuity management, postup pre plánovanie a riadenie business continuity managementu a definovať súvislostí, ktoré môžu ohroziť firmu.
Obr. č. 1 Prečo implementovať business continuity management
Obr. č. 2 Proces zavedenia business continuity managementu
Obr. č. 3 Definovanie súvislostí a klasifikácia rizík business continuity managementu
Obr. č. 4 Postup pre použitie Paretovej analýzy
V priebehu prezentácie sme uviedli niekoľko praktických príkladov ako pripraviť business continuity plán a havarijný plán pre riadenie rizík. Zaujímavým prínosom konferencie boli aj workshopy, v ktorých sme prezentovali paretovo pravidlo ako jednu z techník pre rýchle posúdenie rizík a ohrození.
Konferencia mala pre všetky zúčastnené strany veľký prínos pretože sa na nej zúčastnili profesionálne firmy, ktoré prezentovali praktické ukážky zvládania rizík. V prípade záujmu Vám vieme pomôcť s implementáciou business continuity managementu priamo vo Vašej organizácii alebo môžete absolvovať školenie Mapovanie procesov a riadenie rizík.
Oba štandardy poskytujú množstvo bezpečnostných kontrol, ktoré pomáhajú organizáciám chrániť svoje informácie. NIST a ISO/IEC 27001 sú kompatibilné a navzájom sa dopĺňajú. NIST poskytuje technické detaily pre implementáciu bezpečnostných kontrol, ktoré sú odporúčané v ISO/IEC 27001.
Zobraziť viacV oblasti assessmentu existuje niekoľko aktuálnych trendov, ktoré odrážajú pokrok v technológiách, zmeny v pracovnom prostredí a potreby moderných organizácií. Moderné trendy v assessmente zahŕňajú digitalizáciu, dôraz na mäkké zručnosti, personalizované hodnotenie a využitie dátovej analýzy.
Zobraziť viacPersonalisti používajú headhunting na identifikáciu a oslovenie kandidátov, ktorí by mohli byť ideálne pre kľúčové pozície vo firme. Táto metóda je obzvlášť užitočná pre vysoko špecializované alebo strategické úlohy, kde je ťažké nájsť vhodných kandidátov iba prostredníctvom tradičných náborových kanálov.
Zobraziť viacPohľad na podnikanie sa dnes mení. Rozhodujúce nie sú len zisky, či spokojnosť klientov, ale aj prístupy a postoje podnikateľov a správanie sa spoločností. Zodpovedné podnikanie sa zameriava aj na aktívnu ochranu životného prostredia, zabezpečenie vhodných pracovných a sociálnych podmienok zamestnancov a klientov a vhodné zásady podnikania.
Zobraziť viac