Snežienkova 1/A, 971 01 Prievidza
SK
CS
EN

Efektívna komunikácia v digitálnej dobe

KATEGÓRIA

 

Efektívna komunikácia je základom každého úspešného tímu alebo organizácie. V dnešnej digitálnej dobe sme neustále v spojení a komunikujeme prostredníctvom rôznych kanálov, ale môže sa ľahko stať, že stratíme umenie efektívnej komunikácie. Keďže si čoraz viac zvykáme pracovať na diaľku, je dôležité pamätať na to, že efektívna komunikácia je nevyhnutná na dosiahnutie úspešného výsledku.

Ako teda môžeme efektívne komunikovať v digitálnom veku?

Jedným z najdôležitejších aspektov efektívnej komunikácie je byť jasný a stručný vo svojich e-mailoch a správach. Je ľahké zapliesť sa do konverzácie tam a späť a skôr, ako sa nazdáte, správa sa stane spletitou a ťažko zrozumiteľnou.

Aby ste sa tomu vyhli, uistite sa, že sa držíte hlavnej myšlienky svojej správy, a vyhnite sa používaniu žargónu alebo odborného jazyka, ktorému ostatní nemusia rozumieť.

Ďalším kľúčovým aspektom efektívnej komunikácie je vedenie produktívnych virtuálnych stretnutí. Virtuálne stretnutia môžu často pôsobiť rozhádzane a neproduktívne, ale so správnou prípravou môžu byť rovnako efektívne ako osobné stretnutia. Stanovte jasné programy, podporujte účasť všetkých účastníkov a uistite sa, že každý má možnosť vystúpiť a podeliť sa o svoje nápady.

Okrem jasnosti a stručnosti je tiež dôležité budovať pevné vzťahy na diaľku. To sa dá dosiahnuť prostredníctvom pravidelných kontrolných stretnutí, videohovorov a iných foriem komunikácie. Budovanie silných vzťahov pomáha vytvárať pocit spolupatričnosti a dôvery, čo je kľúčové pre efektívnu komunikáciu a tímovú prácu.

Efektívna komunikácia nie je len o tom, aby ste boli pochopení, ale aj o pochopení druhých. Preto je dôležité praktizovať aktívne počúvanie, čo je proces pozorného počúvania a porozumenia tomu, čo niekto hovorí. Pomôže vám to pochopiť perspektívy vašich kolegov a budovať pevnejšie vzťahy.

Na záver možno povedať, že efektívna komunikácia je v dnešnej digitálnej dobe nevyhnutná pre úspešný výsledok. Jasným a stručným vyjadrovaním, vedením produktívnych virtuálnych stretnutí, budovaním pevných vzťahov na diaľku a praktizovaním aktívneho počúvania môžeme zlepšiť komunikáciu a dosiahnuť svoje ciele. Pamätajte, že efektívna komunikácia je dôležitá zručnosť, ktorú možno časom rozvíjať a zdokonaľovať.

 

 

Odporúčané školenia:

Názov školenia Trvanie školenia Miesto konania Cena Najbližší termín
1 deň (8:00 - 14:00)
Online 199,00 €
238,80 € s DPH
25.09.2023 + 2
2 dni (8:00 - 14:00)
Online 359,00 €
430,80 € s DPH
26.09.2023 - 27.09.2023 + 2
1 deň (8:00 - 14:00)
Online 199,00 €
238,80 € s DPH
07.11.2023 + 1
2 dni (8:00 - 14:00)
Online 359,00 €
430,80 € s DPH
09.11.2023 - 10.11.2023
2 dni
Firemné školenie Na vyžiadanie
Podľa Vás

Odporúčané e-learningy:

Názov Školenie Cena
Time Management 49,- €
58,80 € s DPH

Podobné články

Čo je to NIST a ako súvisí s ISO/IEC 27001

Čo je to NIST a ako súvisí s ISO/IEC 27001

KATEGÓRIA

Oba štandardy poskytujú množstvo bezpečnostných kontrol, ktoré pomáhajú organizáciám chrániť svoje informácie. NIST a ISO/IEC 27001 sú kompatibilné a navzájom sa dopĺňajú. NIST poskytuje technické detaily pre implementáciu bezpečnostných kontrol, ktoré sú odporúčané v ISO/IEC 27001.

Zobraziť viac
Assessment a jeho aktuálne trendy

Assessment a jeho aktuálne trendy

KATEGÓRIA

V oblasti assessmentu existuje niekoľko aktuálnych trendov, ktoré odrážajú pokrok v technológiách, zmeny v pracovnom prostredí a potreby moderných organizácií. Moderné trendy v assessmente zahŕňajú digitalizáciu, dôraz na mäkké zručnosti, personalizované hodnotenie a využitie dátovej analýzy.

Zobraziť viac
Headhunting alebo umenie nájsť skryté talenty

Headhunting alebo umenie nájsť skryté talenty

KATEGÓRIA

Personalisti používajú headhunting na identifikáciu a oslovenie kandidátov, ktorí by mohli byť ideálne pre kľúčové pozície vo firme. Táto metóda je obzvlášť užitočná pre vysoko špecializované alebo strategické úlohy, kde je ťažké nájsť vhodných kandidátov iba prostredníctvom tradičných náborových kanálov.

Zobraziť viac
Metodika ESG – nástroj, ktorý preverí zodpovednosť Vášho podnikania

Metodika ESG – nástroj, ktorý preverí zodpovednosť Vášho podnikania

KATEGÓRIA

Pohľad na podnikanie sa dnes mení. Rozhodujúce nie sú len zisky, či spokojnosť klientov, ale aj prístupy a postoje podnikateľov a správanie sa spoločností. Zodpovedné podnikanie sa zameriava aj na aktívnu ochranu životného prostredia, zabezpečenie vhodných pracovných a sociálnych podmienok zamestnancov a klientov a vhodné zásady podnikania.

Zobraziť viac

Newsletter